Dávka novinek a inspirace z Direct People

18. 7. 2022
Reading time: 1 min.

Polovina roku 2022 za námi a s ní summa summarum toho nejdůležitějšího. Přečtěte si náš první letošní newsletter.Vážení přátelé,

situace uplynulých měsíců zasáhla nás všechny, proto jsme v Direct People byli více potichu a přenechali prostor důležitějším tématům. Zároveň se nám ale podařilo dokončit několik projektů, o které bychom se s vámi rádi podělili. Některé z nich nezůstaly bez povšimnutí médií a ke slovu se dostali také naši partneři Petr Šídlo a Ondřej Moravec. Třešničkou na dortu je naše nová vizuální identita, která právě spatřila světlo světa.

Snad se vám při čtení podaří alespoň na chvíli vypnout a užít si to.

Za Direct People
Michal Kalousek


 #ourwork   Skupina AZC je naším klientem, se kterým jsme probádali dvě na první pohled složitá odvětví byznysu. S Railtrans International a.s. se nám podařilo dokázat, že železniční vlečky nejsou jen pojmem z minulosti. V rámci projektu pro Envien Group jsme přišli na kloub biopalivům a našli způsob, jak očistit jejich jméno a efektivně je využívat.

Podívat se na case studies ►

 #media   Všechno, co jste kdy chtěli vědět o inovacích, ale báli jste se zeptat. Pusťte si podcast s Petrem Šídlem pro Startup World Cup & Summit. Řeč byla o počátcích Direct People, prvním i ideálním klientovi, radostech a strastech se zadáními, o velkých krásných projektech pro Kooperativu, LINET a LMC, ale i o našich fuckupech. A nakonec se něco dozvíte i o samotném Petrovi.
Poslechnout podcast ►
 #media   A rozpovídal se nám také Ondřej Moravec. V dvoudílném rozhovoru pro Businessinfo.cz prozradil, jak vyspělé je české inovační prostředí, zda je možné inovovat i na úrovni těch nejmenších firem nebo proč je lepší být mozkovnou Evropy a ne jen její montovnou. A také komu říkáme piráti a nindžové a proč je zdánlivě geniální nápad nejkratší cestou do pekla.
Poslechnout podcast ►

 #ourwork   Na kontě v České spořitelně máme další úspěšně realizovaný projekt. Tentokrát jsme si dali za úkol najít cestu, jak naučit mladé lidi chodit ve světě financí a pomoci jim stát se ekonomicky nezávislými. Nadesignovali jsme řešení, které s Generací Z drží tempo a zároveň je srozumitelné a dostupné.
Přejít na case study ►

 #media   Se startupem VR Medical už více než rok čeříme stojaté vody zdravotnictví. Cílem projektu je změnit obor rehabilitací, zefektivnit práci zdravotnického personálu a usnadnit rekonvalescenci pacientům. Jak se nám to daří měl možnost shrnout Anton Titov v rozhovoru pro online magazín Health Tech World.
Přečíst rozhovor ►

 #savethedate   Máme plný diář. Jako každý rok nás i letos od dubna do listopadu uvidíte na Social Impact Award. Jsme v porotě a mladé inovátory, kteří chtějí zlepšit svět, učíme osvědčené metodiky. Před pár dny jsme opět vystoupili také na konferenci inAgile a v září se chystáme na konferenci LIFMAT 2022, kde budeme mluvit o nástrahách digitalizace nejen ve zdravotnictví. Na podzim vám zároveň pomůžeme otestovat atraktivitu produktu nebo konceptu, se kterým plánujete dobýt Ameriku. Vyrážíme za velkou louži mapovat tamní trh. Zajímá vás víc? Dejte si s námi nezávazně schůzku.

 #logonuovo  Když jsme před více než 10 lety přemýšleli nad logem Direct People, věděli jsme, že podstatou celé naší práce jsou lidé kolem nás. Na hodnotách, přístupu a respektu k těm, se kterými a pro které pracujeme, se od té doby nic nezměnilo. Změnili jsme se ale my. Jsme vyzrálejší, optimističtější a silnější v tom, co děláme. Proto přicházíme s novou vizuální identitou, která je přímá a sebevědomá. Hraje si s tvary a barvami, které symbolizují pestrost našeho řemesla. A především energii, kterou do každého projektu vnášíme. Snad se vám bude líbit, tak jako nám.

Přečíst více ►