Direct People v novém. Autorem vizuálního stylu je Pavel Fuksa

20. 6. 2022
Reading time: 1 min.

Vyvíjíme se. Jsme optimističtější a silnější v tom, co děláme. Proto je na čase posunout se dál také ve vizuální komunikaci. Po více než 10 letech měníme původní logo panáčka za značku, která je přímá a sebevědomá. Nová vizuální identita si hraje s tvary a barvami, které symbolizují pestrost našeho řemesla. A energii, kterou do něj vnášíme. Změnou nás provedl designér Pavel Fuksa.

„Když jsme v roce 2010 přemýšleli nad logem Direct People, věděli jsme, že podstatou celé naší práce jsou lidé kolem nás. Na hodnotách, přístupu a respektu k těm, se kterými a pro které pracujeme, se od té doby nic nezměnilo. Lidí ale neustále přibývá. A s nimi přibývají potřeby vizuálního stylu a principu spojení maximálně přímočaré typografie a ilustrací jako systému, který je otevřen jakémukoliv projektu,” říká Michal Kalousek, CEO Direct People. 

„Nové logo Direct People propojuje lidské, organické elementy s technicistními detaily, evokující spojení technologií budoucnosti s lidským umem, citem pro detail a nenapodobitelnou emocionální vrstvou, kterou – bohudík – zatím žádný stroj nedokáže rozkódovat. Písmena v logu jsou seříznuta v úhlu 38°. Korporátní identita v limitované barevnosti odstínů šedé, rozzářenými expresivní žlutou, ohnivou oranžovou a tajemnou fialovou, pracuje s geniálně jednoduchými geometrickými prvky, pomocí kterých – coby stavebních kamenů – dokáže odvyprávět jakýkoliv příběh, sdělení a pocity,”  říká Pavel Fuksa, autor nové vizuální identity.

Věříme, že změna je jedinou konstantou. Barevné logo mnoha významů perfektně koresponduje s naší vizí vymýšlet inovativní produkty a služby, které mají přesah a ambici usnadňovat lidem životy. Paleta barev komunikuje diverzitu oblastí, kam až naše síly sahají.

Pavel Fuksa je grafický designér a ilustrátor, který se do povědomí široké veřejnosti dostal v roce 2018 sadou satirických prezidentských známek a na konci roku 2021 dražbou fiktivních skript Vysoké školy života, jejíž výtěžek věnoval zdravotníkům. Dříve působil jako kreativní ředitel českých i zahraničních reklamních agentur, podílel se na prezidentské kampani Baracka Obamy a pracoval pro značky jako Facebook, Google nebo Mercedes. V roce 2014 ho magazín Computer Arts zařadil mezi 30 nejlepších grafických designérů a časopis Lürzer’s Archive třikrát po sobě mezi 200 nejlepších ilustrátorů světa.