Directly… tentokrát o podivném, ale skvělém roce 2020

3. 12. 2020
Reading time: 1 min.

Druhá koncentrovaná dávka novinek Direct People na jednom místě alias newsletter.

 

 Directly

…tentokrát o podivném, ale skvělém roce 2020 

Vážení přátelé,

bilancovat rok 2020, aniž bychom v každé druhé větě narazili na covid je téměř nemožné. Covid “unesl” rok 2020 a je to zkrátka hlavní téma. I přesto se o to pokusíme. Rok 2020 je pro nás totiž něčím víc než rokem pandemie, je to rok, kdy slavíme 10 let na trhu. A to je na českém trhu nejdéle mezi inovačními agenturami. Proto si bilanci určitě zaslouží. Tak jdeme na to.

Přeju vám inspirativní čtení a ať je váš rok 2021 takový, jaký si přejete.

Za Direct People
Michal Kalousek

Jsme první certifikovaní Lean Stack Partneři v ČR

 #blog   Největší dárek k 10. narozeninám jsme si nadělili už v březnu. A ne jen tak ledajaký. Byl to dárek v podobě guru z inovačního světa – Ashe Mauryi – a několikadenního školení jeho metodiky Lean Canvas. Díky tomu jsem prvním certifikovaným partnerem Lean Stack metodologie v České republice. A neobdarovali jsme jenom sebe. Těsně před lockdownem jsme stihli uspořádat také byznysové setkání s našimi klienty, top leadery českého byznysu.

Na záznam jeho přednášky se teď můžete podívat také vy. Na našem YouTube najdete i řadu kratších rozhovorů s Ashem.

 

Pokud raději čtete, není problém. Mrkněte na rozhovor s Ashem, který vyšel v deníku E15.

Přečíst článek ➜

Inovace v naší režii

 #our work  Jako spousta dalších firem jsem i my museli v březnu kompletně změnit způsob, jakým fungujeme. Home office byl hračka, ten jsme si v pohodě dávali už dřív. Horší to bylo v práci pro klienty. Osobní kontakt, workshopy, empatie, testování – to byl náš denní chleba, který najednou nebyl. Ale zvládli jsem to! A i přes karanténu jsme na trh uvedli nové produkty a získali nové trhy. 

Infolinka Maják dá odpověď na jakékoli otázky ze zdravotní a sociální oblasti

Infolinka Maják
Dne 1.7.  představila Kooperativa svůj nový počin – zdravotní a sociální infolinku Maják. Ta vznikla jako první produkt společného týmu s Direct People, který dostal za úkol vytvořit smysluplné moderní produkty a služby pro seniory. Infolince se daří. V prodejích dokonce předčila plány i naše očekávání.
Přečíst celý článek ➜

Jak jsme ze školení kyberbezpečnosti udělali zábavnou online hru  

Clashing
Zaměstnanci jsou nejslabší článek kybernetické bezpečnosti firem. 90 % úspěšných útoků je vedeno přes ně. Jak naučit lidi se bránit, když klasické formy online vzdělávání nefungují? Na tuto výzvu jsme odpověděli gamifikací obvykle nudného školení. V rámci inovačního inkubátoru firmy Anect, na které jsme se podíleli, vznikla online vzdělávací hra Clashing.
Přečíst celý článek ➜

Nový produkt a nové trhy za jediný rok 

 

Linet Safety Port

Naše spolupráce s firmou LINET začala uvedením produktu SafetyMonitor na trh. Během dvou let se však značně rozrostla, až jsme převzali kompletní odpovědnost za budování a obchodní výsledky nově vznikajícího segmentu Smart solutions, tedy globální digitální divize LINET.
Prohlédnout si Case Study ➜

Cirkulární Česko už potřetí!
Ve spolupráci s partnery jako je INCIEN, Impact HUB, JIC, Cyrkl a řadou progresivních firem a odborníků jsme připravili třetí pokračování publikace Cirkulární Česko. Vysvětluje principy i přínosy cirkulární ekonomiky na úspěšných příkladech českých firem, které s ní již začaly. A ukazuje, že CE může být obchodní příležitostí, konkurenční výhodou i zodpovědným způsobem podnikání pro každou firmu.
Stáhnout publikaci ➜

#weare10

 #weare10  Rok 2020 je naším narozeninovým rokem. Před 10 lety se Michal Kalousek a Petr Šídlo rozhodli přinést do Česka úplně nový typ podnikání a založili první inovační agenturu u nás. Za nedlouho se k nim přidal Ondřej Moravec a firma se za deset let své existence rozrostla o stovky klientů a desítky produktů. Stihli jsme se dvakrát přestěhovat a vstoupit na zahraniční trhy. Ale hlavně jsme vyrostli v tým více než 50 skvělých lidí, kteří dělají práci, co má smysl

Jak šel čas s Direct People

Jak šel čas s Direct People?

Co si budeme, není to pořád jen z pohádky do pohádky, ale vždycky to stojí za to. Jak to s námi šlo rok za rokem?

Přečíst článek ➜

Díky vám jsme tam, kde jsme. Děkujeme!

 

Je to tam! Deloitte Technology Fast 50
Deloitte Technology Fast 50
Poslední letošní dárek. Ale ten stojí za to! Ve 21. ročníku soutěže Deloitte Technology Fast 50 jsme se umístili na 38. místě mezi nejrychleji rostoucími tuzemskými firmami. Moc si toho vážíme. Zároveň být ve společnosti takových velikánů je pro nás výzvou i motivací.
Kompletní výsledky ➜

Borec skoro na konec

 #news  Každý rok přibývají do týmu noví Direct People. A letos dozrál čas rozšířit i partnerskou základnu. Ke třem majitelům – Michalu Kalouskovi, Petru Šídlovi a Ondřeji Moravcovi – se na začátku roku přidal Josef Dvořák. Pepa v Direct People vede už přes čtyři roky projekty pro největší klienty, poslední dva roky například ten pro firmu LINET. Tak čtyřikrát hurá.

Josef Dvořák - nový partner Direct People

V životě jsou pro mě stěžejní dvě věcí - růst a vztahy založené na upřímnosti a pozitivním myšlení. Direct People pro mě ztělesňují obě.

Přečíst celý článek ➜

Top 3 články, které by bez COVIDu nevznikly

…ale jsou relevantní i bez něj.

 

Nefér výhoda v dobách pandemie? Odvaha a rychlost učení

Nefér výhoda v dobách pandemie? Odvaha a rychlost učení

 #blog  Najít v poslední době skulinu na trhu bylo těžké. To už neplatí. Rychlost učení je novou nefér výhodou. Kdo ji ovládne, vyhraje. Naše Senior Innovation Designérka Lucie Holeček sepsala jak na to.

Přečíst celý článek ➜
 

„Teď, teď tu byl…!“ Jára Cimrman přicházel s vynálezy vždy jako druhý. V designu produktů to však může být výhoda

Být druhý může být v designu produktů výhoda

 #blog  Cimrman byl se svými vynálezy vždy druhý. U produktů je to spíš výhoda. Proč nebýt jako Cimrman a nevzdávat to, pokud nejste nejrychlejší? To sepsal náš Innovation Leader Stanislav Coufal.

Přečíst celý článek ➜
 

Z nuly k digitálním zákazníkům

Z nuly k digitálním zákazníkům

 #blog  V době karantény vznikalo každý týden až 300 nových eshopů. Většina z nich ale dělá základní chyby. Chcete se jim vyhnout? Náš Senior UX Designer Tobiáš Vybíral dal dohromady 8+2 UX principů jak na to.

Přečíst celý článek ➜

5za5

 #blog  Co se v roce 2020 ještě stalo ve světě inovací?

1 Náš žebříček začínáme standardně doma. Startup Productboard získal miliardovou investici. Větší v Česku nikdy žádný startup v jednom kole nedostal. Držíme palce, ať se daří i dál. O co jde?

2 Inovační pohádka. Snap – společnost, která odmítla Facebook a sáhla si na úplné dno, aby se nyní stala jednou z nejinovativnějších společností. Úžasný příběh transformace a inovačního leadershipu. Přečtěte si tady. 

Žebříček 10 průlomových technologií roku 2020 vydalo MIT v únoru, než si dal svět pauzu. Ale uznejte, “nehacknutelný” internet, léky proti stárnutí nebo AI do kapsy se hodí v každé době. Jaké další technologie se umístily?

4  Že by první generace Iron Mana? Tenhle šikula znásobuje produktivitu, ale také bezpečnost v odvětvích výroby, stavebnictví, logistiky a dalších. Nebude z vás Tony Stark, ale nápad je to skvělý. Jen se podívejte.

5 A na závěr tip, pro všechny pracující rodiče. Věříme, že se všechny děti už brzo vrátí do školy. I tak pro vás ale máme tip na pomocníka s domácím učením. Kdo to je?

Website

Facebook

Instagram

LinkedIn

Copyright © *|CURRENT_YEAR|* *|LIST:COMPANY|*, All rights reserved.
*|IFNOT:ARCHIVE_PAGE|* *|LIST:DESCRIPTION|*Our mailing address is:
*|HTML:LIST_ADDRESS_HTML|* *|END:IF|*

Want to change how you receive these emails?
You can update your preferences or unsubscribe from this list.

*|IF:REWARDS|* *|HTML:REWARDS|* *|END:IF|*