Jak šel čas s Direct People

18. 8. 2020
Reading time: 1 min.

#JeNám10. Před 10 lety se Michal Kalousek a Petr Šídlo rozhodli přinést do Česka úplně nový typ podnikání a založili první inovační agenturu u nás.
Za tu dobu Direct People vyrostli o další dva partnery – Ondřeje Moravce a Josefa Dvořáka – stovky klientů a desítky produktů, stihli jsme se dvakrát přestěhovat a vstoupit na zahraniční trhy. Ale hlavně jsme ze 2 statečných vyrostli v tým více než 50 skvělých lidí, kteří dělají práci, co má smysl. Není to pořád jen z pohádky do pohádky, ale vždycky to stojí za to. Jak to s námi šlo rok za rokem?

2010

Michal Kalousek a Petr Šídlo zakládají firmu. Nejdříve jsme The Direct People, ale to se rychle mění na Direct People – prostě jako Facebook. A startujeme zostra zakázkou pro Českou pojišťovnu.

2011

Už je nás šest a začínáme několikaletou spolupráci na inovacích v jedné z nejinovativnějších firem světa – 3M.

2012

Po dvou letech první stěhování. V Holešovicích jsme začali a zůstáváme jim věrní – přesouváme se do Holportu.

2013

Rosteme nejen co do zaměstnanců, ale rozšiřujeme i partnerskou základnu. Ondřej Moravec se přidává jako společník, a my tak máme tři náčelníky. A děláme obří projekt pro Herbadent. Premiéru mají Inovační jednohubky. Jsou úspěšné, přišli všichni, a tak během roku stihneme uspořádat ještě jedny (celkem jich máme na kontě už 12).

2014

Prototypujeme a finišujeme náš vlastní projekt Levná tramvajenka, která nabízí roční kupon na pražskou MHD na splátky. Pro světoznámou designérku Dominiku Nell Applovou testujeme její polystyrenovou pobočku České spořitelny. A krom toho rok 2014 je pro nás doslova bankovním rokem – děláme velké projekty pro Airbanku a Českou spořitelnu.

2015

Je nám 5 a je nás 15. A startujeme náš zatím největší projekt. Společně s LMC přivádíme na trh Práci za rohem – revoluční službu, která se během jednoho roku stává třetím největším pracovním portálem na trhu.

2016

Rosteme, už je nás 23, takže se znovu stěhujeme. Holešovice jsou ale srdcovka, proto se akorát přibližujeme k Vltavě. Pro T-Mobile velmi úspěšně prototypujeme nabídku půjček a testujeme, jaké další finanční produkty by trh ocenil.

2017

Tenhle rok je fakt jízda. Vstupujeme na polský a otevíráme pobočku ve Varšavě. Koncem roku přidáváme i slovenský trh. V Česku kupujeme 50% podíl v IT společnosti Viable One, což nám umožňuje dodávat digitální části našich projektů ještě agilněji. Po všech změnách je nás téměř 40.

2018

Práce za rohem expanduje do Polska. Pro IBM chystáme expanzi platformy HarveyX, která supluje lidskou práci při zpracování velkých objemů strukturovaných i nestrukturovaných dat, na zahraniční trhy. Spolu s partnery vydáváme Cirkulární Česko – příklady dobré praxe z cirkulární ekonomiky. A za odměnu máme teambuilding na italské Gardě, z čehož se stává další hezká tradice.

2019

Během 6 měsíců uvádíme pro Linet na evropský trh alarmový systém SafetyMonitor. A chystáme tento produkt pro americký a asijský trh. S Albatros Media spouštíme aplikaci StoryMe, takový malý knižní Netflix. Zakládáme contentovou agenturu Cover Story, dáváme dohromady Zdravotnickou platformu a vydáváme Cirkulární Česko 2.

2020

Je nám 10, je nás víc než 50 a naše produkty jsou na 34 trzích světa. Do plánů oslav nám sice vstupuje koronavirus, ale tím se nenecháváme zastavit. Získáváme čtvrtého náčelníka – Josefa Dvořáka. A jedeme dál. Během karantény uvádíme na trh tři nové produkty a s Linetem míříme do dalších zemí.

 

Už 10 let měníme nápady v promyšlené inovace. Je to jízda a zároveň srdeční záležitost. Tak nám držte palce i dál.

 

#JeNám10 Díky, že v tom jedete s námi.