Directly…tentokrát na téma zdravotnictví & byznys

28. 6. 2019
Reading time: 1 min.

První koncentrovaná dávka novinek Direct People na jednom místě alias newsletter.

 


Directly

…tentokrát na téma zdravotnictví & byznys 

Vážení přátelé,

minulý týden proběhly naše již 11. Inovační jednohubky. Tématem bylo tentokrát zdravotnictví: jeho budoucnost a příležitosti pro byznys. A protože diskuze Zbyňka Frolíka z LINETu a Martina Wagnera ze Zdravelu byla více než zajímavá, máme pro vás její záznam a rozhovory se speakery.

Důvodů, proč jsme si pro Inovační jednohubky vybrali Zbyňka Frolíka, je více. Samozřejmě patří mezi špičku mezi českými podnikateli, ve zdravotnictví možná vůbec nejvýše. Pro jeho firmu LINET jsem ale také po šesti měsících spolupráce dokončili projekt. S alarmovým systémem SafetyMonitor teď společně míříme nejen do Evropy, ale i na americký trh. A to si nemůžeme nechat pro sebe.

Ve zdravotnictví nejsem žádní nováčci. Na různých projektech se jím  zabýváme už několik let. Poznali jsme řadu zajímavých lidí a vymysleli spoustu řešení a inovací… A tak jsme se mu rozhodli dát ještě více energie a rozjet iniciativu Zdravotnictví (v) budoucnosti. Jejím cílem je spojovat ty, kdo mají k tématu co říct a chtějí využívat příležitosti, které nabízí. Zajímá vás to? Tak se přidejte.

Níže najdete nejen detaily k těmto tématům, ale i další zajímavé články a informace.

Přejeme inspirativní čtení a pohodové léto.

Direct People

Pojďte s námi (vy)řešit podobu zdravotnictví

Víc hlav, víc ví

 

Zdravotnictví je složitý organizmus, proto zde platí víc hlav víc ví. Zveme vás do prostoru, ve kterém se můžete inspirovat novými myšlenkami a postupy, hledat spojence pro své projekty, sledovat inovace v nejrůznějších zdravotnických oborech a hledat byznys příležitosti.

Na prvním setkání, které se uskuteční 17.9. od 15 hodin, vás čeká zajímavá diskuse a networking. Zároveň společně s vámi vybereme témata na sérii workshopů, které se uskuteční následně.

Můžete se těšit na odborníky z firmy Linet, Agel, Zentiva, Lekarna.cz, Tomáše Šebka, zakladatele projektu ulekare.cz, či Pavla Hroboně, partnera Advance Healthcare Management Institute a další.

Zaregistrujte se zdarma a pozvěte i další zájemce o problematiku.
My se vám již brzy ozveme s podrobnostmi o prvním setkání. Těšíme se na vás.

Chci se zapojit ➜
Inovační jednohubky #11

Kam kráčí české zdravotnictví podle Zbyňka Frolíka a Martina Wagnera

 #events&invites   Další inovační jednohubky máme za sebou. Letní večer lákal k diskusi i neformálnímu posezení či postání u dobrého vína.  A bylo o čem hovořit, hosté nastolili spousty otázek a zajímavých témat. Pokud jste chyběli, dejte si jednohubky ze záznamu.

 

Záznam z Inovačních jednohubek #11

Pokud nemáte čas sledovat celý záznam, připravili jsme pro vás shrnutí TOP 3 nejzajímavějších myšlenek celého večera.

Přečíst článek ➜
Linet vstupuje do digitálního byznysu

Na evropský trh uvádí novou digitální platformu SafetyMonitor a chystá se s ní dobýt i Ameriku.

 #news  Byli jsme u toho a jsem na to hrdí. Společnost LINET, celosvětově třetí nejúspěšnějších výrobce zdravotnických lůžek, ve spolupráci s námi uvádí na evropský trh SafetyMonitor.

A cože umí? Na základě integrovaných senzorů v nemocničním lůžku umožňuje průběžně sledovat informace o pacientovi a kontrolovat nastavení hlavních bezpečnostních prvků lůžka. V případě, že se děje něco nestandardního, je situace okamžitě signalizována. Díky tomu může zdravotnický personál rychleji reagovat na kritické situace a v řadě případů tím zachránit lidský život. 

Vážíme si toho, že do nás vedení LINETu vložilo důvěru a mohli jsme se výrazně podílet na vývoji produktu, který může zásadně tměnit situaci v českém, ale i světovém zdravotnictví. - Michal Kalousek

Po uvedení na trh zemí Evropské unie společně připravujeme SafetyMonitor pro americký trh. Tento produkt otevírá LINETU dveře do zcela nového odvětví digitálního byznysu a zdravotnických služeb. A v neposlední řadě přispívá ke splnění cíle mít do roku 2025 obrat ve výši 1 mld. eur a z toho 50 % získat ze služeb.

Přečíst celý článek ➜

Dalekohled: budoucnost zdravotní péče
Jakou roli budou hrát lékárny v péči o pacienty?

Dr.Max: Lékárny už brzy převezmou část primární péče

 #blog  Rohovor s generálním ředitelem sítě lékáren Dr.Max Danielem Horákem aneb zdravotnictví očima farmacie.

Přečíst celý článek ➜
Prázdná čekárna jako hudba budoucnosti?

A co teď aneb jak bude vypadat české zdravotnictví?

 #blog  Zrcadlo udržitelnosti stávající zdravotní péče a jaký je její další scénář.

Přečíst celý článek ➜

Directly to the point se Zbyňkem Frolíkem, Janem Purkrábkem a Martinem Wagnerem

Videorozhovory se Zbyňkem Frolíkem, Janem Purkrábkem a Martinem Wagnerem

 #blog  Directly to the point… o tom, co čeká LINET a SafetyMonitor i jak pokračuje digitalizace českého zdravotnictví a jakou roli v tom hraje soukromý sektor. Na inovačních jednohubkách se nám sešly zajímavé osobnosti. Kromě speakerů Zbyňka Frolíka a Martina Wagnera jsme vyzpovídali také Jana Purkrábka, Head of Innovations LINET Group.

Poslechnout si rozhovory ➜
#5za5

 #blog  I přes regulace je zdravotní péče obor, který je plný novinek. Sledovat všechny trendy je složité. Proto pro vás máme přehled toho nejzajímavějšího.

1 Český startup Invent Medical, který vyrábí zdravotní pomůcky pomocí 3D tisku, nejen zachraňuje životy, ale také se svými designy vyhrává prestižní ocenění. Více najdete tady.

2 Trošku jako srdce Iron Mana – tak vypadají nejmodernější technologie na měření cukru v těle, o které se zajímají giganti jako Fitbit, Apple nebo Google. Dočtete se o tom tady

Kvalitní spánek jako základní předpoklad zdraví, ale i lukrativní byznysová příležitost. Kdo na něm jak vydělává? Přečtěte si tady.

4  To že AI mění jedno odvětví za druhým čteme denně. V oblasti zdravotní péče jsou to ale nápady a úspory za miliardy. Více tady.

5 Mít v přehledu přehled? Proč ne. Ty nejzajímavější ale i lehce bizarní zdravotnické vychytávky z letošního CES – největšího veletrhu elektroniky na světě – najdete tady.

Website

Facebook

Instagram

LinkedIn

Copyright © *|CURRENT_YEAR|* *|LIST:COMPANY|*, All rights reserved.
*|IFNOT:ARCHIVE_PAGE|* *|LIST:DESCRIPTION|*

Our mailing address is:
*|HTML:LIST_ADDRESS_HTML|* *|END:IF|*

Want to change how you receive these emails?
You can update your preferences or unsubscribe from this list.

*|IF:REWARDS|* *|HTML:REWARDS|* *|END:IF|*