LINET vstupuje do digitálního byznysu

27. 6. 2019
Reading time: 1 min.

Byli jsme u toho a jsem na to hrdí. Společnost LINET, celosvětově třetí nejúspěšnějších výrobce zdravotnických lůžek, ve spolupráci s námi uvádí na evropský trh SafetyMonitor.

A cože umí? Na základě integrovaných senzorů v nemocničním lůžku umožňuje průběžně sledovat informace o pacientovi a kontrolovat nastavení hlavních bezpečnostních prvků lůžka. V případě, že se děje něco nestandardního, je situace okamžitě signalizována. Díky tomu může zdravotnický personál rychleji reagovat na kritické situace a v řadě případů tím zachránit lidský život.

Po uvedení na trh zemí evropské unie společně připravujeme SafetyMonitor také pro americký trh. Tento produkt otevírá LINETU dveře do zcela nového odvětví digitálního byznysu a zdravotnických služeb. A v neposlední řadě přispívá ke splnění cíle mít do roku 2025 obrat ve výši 1 mld. eur a z toho 50 % získat ze služeb.

Projekt SafetyMonitor LINET rozvíjel už několik let, ale kvůli úspěšné expanzi firmy na zahraniční trhy a rychlému růstu celé LINET Group, neměl interní kapacity na dovedení produktu do finální podoby. Proto ke spolupráci přizval nás. Po šesti měsících spolupráce je produkt připraven pro uvedení na všechny trhy Evropské unie. Tím ale spolupráce nekončí. Nyní společně chystáme uvedení také na americký trh a rovněž připravujeme další digitální produkty a služby. V USA by měl být produkt spuštěný v polovině roku 2020, nicméně pilotní instalace proběhnou již koncem letošního roku. LINET je jedinou neamerickou společností, která v USA dokázala prolomit dominantní postavení firem Hill-Rom a Stryker. Na severoamerickém trhu si LINET drží třetí místo.

„Jsme potěšeni, že jsme mohli spolupracovat s jednou z největších a nejúspěšnějších inovativních českých firem posledních třiceti let. Vážíme si toho, že do nás vedení LINETu vložilo důvěru a mohli jsme se výrazně podílet na vývoji produktu, který může zásadně změnit situaci v českém, ale i světovém zdravotnictví,“ říká náš šéf Michal Kalousek.

Na vývoji SafetyMonitoru jsme pracovali již delší dobu, ale až spolupráce s týmem Direct People vlila do celého projektu tolik potřebnou energii a dovedla produkt do finální podoby. Pro LINET je spuštění produktu SafetyMonitor důležitým historickým milníkem, protože tím poprvé vstupujeme do oblasti digitálního byznysu a zdravotnických služeb,“ říká Zbyněk Frolík, zakladatel a majitel firmy LINET.

SafetyMonitor je uživatelsky velmi jednoduché a intuitivní zařízení, které prokazatelně zefektivňuje práci zdravotnického personálu. Ten se ocitá pod ohromným tlakem: většina zdravotnických systémů celosvětově je personálně poddimenzována, a s tím rostou nároky na množství odvedené práce i její kvalitu. „Naším cílem proto bylo zvýšit bezpečnost a spokojenost pacientů, ale zároveň ulehčit život zdravotnickému personálu a předcházet jejich vyhoření, které vzniká dlouhodobým přetížením. A to se nám, zdá se, podařilo. Již v rámci pilotního provozu ve vybraných českých nemocnicích bylo se SafetyMonitorem spokojeno 84 % uživatelů,” uvedl produktový manažer Lukáš Košnar.

Jak funguje SafetyMonitor a co umí?

SafetyMonitor pomáhá zvyšovat bezpečnostní standardy v nemocnicích. Poskytuje přehledné a komplexní informace o lůžkách LINET, o přítomnosti pacienta na lůžku a také o umístění a pohybu lůžka na oddělení. Použití integrovaných senzorů lůžka umožňuje průběžné sledování hlavních bezpečnostních prvků, v případě ohrožení některého z nich je situace okamžitě hlášena nemocničnímu personálu a zobrazí se na monitoru nebo mobilním zařízení. To umožňuje sestrám rychleji reagovat. Bezkontaktní technologie je jednoduchá jak pro pacienta, tak i pro sestru.

SafetyMonitor také poskytuje neustálý přehled o dostupnosti lůžek a kompletní historii výstrah. Jakmile je například lůžko přemístěno na místo v jiném pokoji, automaticky se připojí k systému a zobrazí jeho polohu na obrazovce na sesterně.

Informace z integrovaných senzorů lůžka jsou přenášeny na displej nebo mobilní zařízení, které mají intuitivní uživatelské rozhraní. Přístrojový panel je z dálky okamžitě čitelný, používá dva barevné výstražné signály (žluté a červené), pokud není zobrazena žádná barva, je vše v pořádku.

Záznamy SafetyMonitoru (např. stav brzd, alarm při opuštění lůžka, hmotnost pacienta atd.) lze přímo exportovat do nemocničního informačního systému (HIS) přes standard HL7 v2, takže personál nemocnice je nemusí importovat do EMR (electronic medical record) ručně. Snadno spáruje data lůžka s údaji EMR pacienta a šetří čas.
Více informací o SafetyMonitor zde: https://www.LINET.com/en/safety-monitor