Kardi AI – jednoduchý, přesný a dlouhodobý monitor srdce

9. 6. 2023
Reading time: 1 min.

Odhaluje neodhalené, preventuje závažné stavy a zlevňuje péči o kardiaky. Onemocnění srdce a cév jsou v ČR nejčastější příčinou smrti. Ročně zemře v ČR 120 tisíc lidí, z toho 50 tisíc na choroby srdce. Jak ukazují data, ČR je ve výskytu kardiovaskulárních chorob 3. nejhorší v Evropě. V důsledku kardiovaskulárních chorob je každý rok v ČR hospitalizováno zhruba 300 tisíc pacientů a jejich léčba stojí pojišťovny průměrně ročně přes 2,6 miliardy korun. 

 

Zkrátka nějakou formou srdeční choroby v ČR trpí téměř půl milionu lidí, z nichž 30 % o tom navíc ani neví. Přitom včasný záchyt problému může náklady rapidně snížit. Na druhou stranu neobjevená, a tudíž neléčená arytmie může vést k cévní mozkové příhodě, srdečnímu selhání nebo dřívějšímu nástupu demence u pacientů a finančně velmi zatíží zdravotní systém.  

Řešení existuje… 

Spolupracujeme s Kardi AI, což je společnost která vyvinula velmi přesný, jednoduchý na nošení a dostupný domácí monitoring srdce. Díky umělé inteligenci dosahuje výkonu na úrovni EKG. Na rozdíl od něj však monitoruje a v kombinaci s vaším lékařem vyhodnocuje kondici vašeho srdce průběžně a v případě problémů vás lékař upozorní, že se něco děje a je dobré to řešit či jít rovnou na pohotovost. MyKARDI je navíc nesrovnatelně efektivnější v detekci problémů než holter, na který se dlouho čeká a jeho měření je krátkodobé (dává se na 24 hodin). MyKARDI je tak pro kardiaky násobné zvýšení bezpečnosti, pro nemocnice snadný monitoring pacientů a prevence závažných stavů a pro pojišťovny velká úspora nákladů na každého kardiaka. 

 … teď mu jen najít cestu k pacientům 

Jenže jak zajistit jeho masové používání pacienty i nemocnicemi? To je oč tu běží a co aktuálně řešíme. Máme za sebou dvě desítky rozhovorů s lékaři, pacienty i pojišťovnami a už se nám to začíná klubat, jak tento produkt škálovat a rozšířit všude tam, kde může pomoci. Jednáme s pojišťovnami i zdravotnickými zařízeními. Držte palce. Tento projekt má velký potenciál změnit nejen českou kardiologii, ale i dalších obory, kde měření srdeční činnosti je indikátorem zdravotního stavu.

„Najali jsme Direct People, aby nám poskytli nezávislý pohled na naši strategii uvedení na trh produktu My KARDI. Chtěli jsme, aby zjistili a posoudili, jak naši dosavadní práci vidí pacienti a kardiologové, a pomohli nám dosáhnout našich cílů. To, co nám dodali za necelý měsíc, předčilo má očekávání. Direct People jsou pro nás ‚partnerem’ v pravém slova smyslu a jsem rád, že se společně již nyní vydáváme na novou misi,” uvedl Stephen Burke, CEO Kardi AI.

You might be interested