Directly… tentokrát prostě o nás

28. 4. 2021
Reading time: 1 min.

Od začátku roku máme v Direct People řadu novinek, a tak se chceme s vámi podělit. Přečtěte si náš newsletter, kde se dozvíte třeba o našem úspěšném projektu s Mastercard, našem prvním inovačním kurzu na Seduu nebo o našich nových posilách v týmu. Děkujeme za pozornost.

 

 Directly

…tentokrát prostě o nás  

Vážení přátelé,

doufali jsme, že další náš newsletter už bude covid-free nejen obsahově, ale také situací kolem nás. Živili jsme si malou naději, že se třeba uvidíme osobně na dalších Inovačních jednohubkách. Zatím to nejde. Zároveň se toho kolem nás děje spousta a my si to nechceme nechat pro sebe. Snad pro vás následující řádky budou inspirací, vnuknou vám nápad nebo vás prostě potěší. Pokud ano, budeme rádi, když nám to dáte vědět.

Na závěr jenom jedno přání za všechny – snad už to nebude delší, než životnost průměrného českého ministra zdravotnictví.

Za Direct People
Michal Kalousek


Benefity u platebních karet, které dávají smysl
Benefity k platebním kartám, které využijete v každodenním životě
 #our work  Vstup do letištního salonku? To je jeden z benefitů platebních karet, který v dnešní době moc nevyužijete. Cílem našeho půlročního projektu s Mastercard proto bylo najít takové benefity, které budou lidem reálně usnadňovat život. A budou i natolik atraktivní, že v případě, že si budou moci zákazníci bank vybrat značku kreditní karty, nový benefit je přesvědčí zvolit právě Mastercard. Jaké to jsou?
Přečíst článek ➜


Máme kurz na Seduo! Jak se dostat od nápadu k fungujícímu byznysu

 #blog  Lean Canvas používáme v Direct People už roky. Co to je? Zjednodušeně byznys model s 9 klíčovými body, který mnohonásobně zvyšuje šanci na úspěch vašeho produktu a pomáhá definovat jeho rizika. A to dřív než se bezhlavě vrhnete do realizace a začnete pálit čas, motivaci a hlavně prostředky. Nyní jsme pro Seduo natočili náš vůbec první kurz, kde učíme, jak ho správně používat a změnit tak kruté statistiky – totiž že až 80 % nových produktů je prostě propadák.

Chci vyzkoušet kurz ➜
 

Kurzem vás provedou naši zkušení inovátoři Michaela Vlasáková a Josef Dvořák, kteří mají na svém kontě vedení desítek projektů.


Jak úspěšně digitalizovat zdravotnictví?
Aplikace, které zdravotníci opravdu potřebují
 #blog  Digitalizace není samospásná. Když se nezaměřuje na potřeby uživatelů, většinou dopadne zle. A ve zdravotnictví to platí dvojnásob. Proto jsme společně s TeskaLabs, Viable One, platformou Zdravotnictví (v) budoucnosti a UJEP vyvinuli atlas aplikací pro zdravotnictví. Jmenuje se Aplas a propojuje ty, kteří aplikace potřebují, s těmi, kteří je mají a jejich vývoji se věnují. Zaručí tak, že zdravotníci dostanou řešení, která opravdu potřebují. Jak funguje?
Přečíst celý článek ➜


We are hiring - nové posily v týmu
 

Kristýna Spěváková, Marta Owsik, Karolína Kamlerová, Eva Mäuthnerová

 #the team  Zbyněk Frolík z Linetu nám nedávno přál víc Direct Peoplů. Tak jsme to vzali z gruntu. Od začátku roku náš designerský tým posílily už 4 skvělé ženy – Kristýna Spěváková, Marta Owsik, Karolína Kamlerová, Eva Mäuthnerová. Díky Martě navíc dále rozšiřujeme naše aktivity na polském trhu. Dámy, vítejte! 
Direct People Team ➜


Linet vs covid aneb naše troška v boji s pandemií

 #news  Na digitální platformě SafetyPort pracujeme se společností LINET už tři roky. Od ledna pomáhají první instalované SafetyPort systémy i v boji proti pandemii. Konkrétně v nemocnici v americkém La Porte. A v plánu jsou i stovky dalších. 

Přečíst celý článek ➜

Díky okamžitému odeslání informace o tom, že covidový pacient opustil své lůžko, jsme mu stihli včas zabránit v opuštění izolace. Potenciálně nás tak SafetyPort zachránil před hrozící katastrofou

5za5

 #blog  5 tipů na 5 minut – tak akorát dávka inspirativních příběhů.

1 Chybí vám v karanténě dlouhé debaty u piva, které často končí i u takových věcí, jako je teorie relativity? Máme pro vás náplast – můžete si o ní pokecat přímo s Einsteinem. Na co se ho zeptáte?

2 Milion a půl na Kickstarteru za jediný den aneb příběh sluchátek, nesluchátek. Zní to tak trochu jako sci-fi, ale tohle je budoucnost audia. A přichází na svět z Prahy. Kdy si je budete moct vyzkoušet i vy? 

3 2021 je v plném proudu. Ale neškodí mrknout, kdo se snažil změnit Česko i svět minulý rok. O to víc, když mezi tyto lidi patří náš bývalý kolega Cyril Klepek. Gratulujeme!

4  Nemáte už na Spotify co poslouchat? Tip na podcast i pro ty nejnáročnější posluchače – inspirace přímo ze Stanfordovy univerzity. Co vy na to? 

5 A na závěr jedna pohádka o tom,  jak pohádková aplikace Readmio dobývá svět. Držíme jí palce v Kodani. Proč? 

Website

Facebook

Instagram

LinkedIn

Copyright © *|CURRENT_YEAR|* *|LIST:COMPANY|*, All rights reserved.
*|IFNOT:ARCHIVE_PAGE|* *|LIST:DESCRIPTION|*Our mailing address is:
*|HTML:LIST_ADDRESS_HTML|* *|END:IF|*

Want to change how you receive these emails?
You can update your preferences or unsubscribe from this list.

*|IF:REWARDS|* *|HTML:REWARDS|* *|END:IF|*