Inovační agentura Direct People majetkově vstoupila do společnosti Viable One

28. 8. 2017
Reading time: 1 min.

Rozšířila tak portfolio služeb a upevnila pozici společnosti, která vytváří inovativní produkty a služby od nápadu až po uvedení na trh.

Inovační agentura Direct People koupila 50procentní podíl v IT společnosti Viable One, a vytvořila tak platformu pro efektivní spouštění nových produktů a služeb. K majetkovému propojení došlo letos v květnu.

„Chceme klientům dodávat výsledky v podobě platících zákazníků, a proto v Direct People klientovi zodpovídáme nejen za nápad a design, ale i vlastní realizaci nového produktu či služby a jejich obchodní úspěch. K tomu je zásadní důvěra, rychlost a efektivita, ale také možnost mít pod vlastním řízením výrobní kapacity. Proto jsme majetkově vstoupili do Viable One,“ uvedl ke spolupráci partner a komerční ředitel společnosti Direct People Petr Šídlo.

„Během prvních 12 měsíců našeho působení se ukázalo, že nestačí soustředit se jen na spolehlivou dodávku služeb a řešení. Velkou péči je třeba věnovat výběru projektu a nastavení efektivní spolupráce s klientem. Věřím, že spolupráce s Direct People nám pomůže dostat se k zajímavým projektům a že díky této spolupráci zdvojnásobíme v letošním roce vývojové kapacity a obrat společnosti,“ uvedl ke spolupráci Otto Kalivoda, zakladatel a jediný vlastník Viable One.

Spolupráci si tyto společnosti již vyzkoušely mimo jiné i na projektu Práce za rohem pro LMC/jobs.cz. Součástí projektu byla i stejnojmenná aplikace, která se během osmi měsíců stala největší aplikací na českém pracovním trhu a několik měsíců byla nejstahovanější aplikací v českém App Storu. Zkušenost ukázala, že těsnější spolupráce a sladěná kultura práce zrychluje a posiluje inovativnost i v průběhu realizace.

Viable One si však i nadále udrží autonomii ve vlastních službách a i nadále bude rozvíjet vlastní obchodní aktivity a věnovat se svým projektům a klientům. Proto podíl Direct People nepřesáhl 50 %.