Platforma Zdravotnictví (v) budoucnosti

24. 1. 2020
Reading time: 1 min.

V září 2019 jsme spustili iniciativu s nemalým cílem – měnit a posouvat společně české zdravotnictví odspodu. Nečekat pouze na to, co udělá vláda nebo jak situaci ovlivní ti nejsilnější hráči, ale spojit síly a skrze setkávání expertů nacházet synergie a tím i řešení problémů, se kterými se zdravotnictví potýká. Cílem platformy Zdravotnictví (v) budoucnosti je objevit business příležitosti pro zlepšení prostředí zdravotnictví a začít na nich pracovat.

Společnou snahu jsem odstartovali kickoff setkáním 17. září. A že je opravdu co řešit jsme si ověřili hned záhy. Na úvodním setkáním jsme získali 67 členů z řad korporací, středních a menších firem, nemocnic, akademie, veřejné správy i startupů. Mezi nimi například Linet, Kooperativa, Zdravel, NTMC, nemocnice Motol nebo Mebster. Během tří hodin jsem společně dokázali přijít rovnou s 16ti tématy, která mají potenciál změnit budoucnost českého zdravotnictví. Od problematiky Transformative Tech, přes certifikaci zdravotnických pomůcek, až po prevenci vyhoření mezi lékaři – na kickoffu jsme odhalili spoustu výzev, ale zároveň také velký prostor pro inovace. 

Tím začal první běh platformy. Na 12 z 16 vygenerovaných témat proběhla v následujících měsících navazující setkání a členové je dál rozvíjeli v menších pracovních skupinách. Už nyní vznikají konkrétní výstupy a spolupráce. Někteří díky kontaktům v platformě spojili síly a pracují na společných projektech, jiní posunuli svůj byznys a získali nové spolupracovníky.

První běh platformy končí 13. února. Právě na ten den je totiž naplánováno druhé společné setkání všech členů. Tam zhodnotíme a uzavřeme, co se nám za uplynulých 5 měsíců podařilo a kde vidíme mezery. Zároveň také spustíme druhý běh, ve kterém se platforma více posune od networkingu do projektové části a hledání řešení. 

Stále jsme otevření novým členům, kteří mají chuť platformu drajvovat a měnit české zdravotnictví. Pokud máte konkrétní otázky nebo zájem o registraci na únorové setkání, napište prosím Michaele Šiškové, Managerce Platformy, na email michaela.siskova@directpeople.com.

Na zdraví!