Ohlednutí za d.confestivalem

2. 10. 2017
Reading time: 1 min.

Design Thinking Septemberfest v Postupimi – tam jsme nemohli chybět. No a přinesl obrovskou dávku inspirace a taky spoustu “currywurstů”.

Design thinking tvoří základ metodiky, kterou v Direct People používáme pro designování a stavbu inovací. Proto jsme se v září vydali na třídenní Design Thinking festival, abychom načerpali novou inspiraci a mohli zase o kousek vylepšit naše pracovní postupy. Festival pořádala německá d.school při Hasso Platner Institutu v Postupimi, jediná ofiko vzdělávací instituce Design Thinking v Evropě.

A nelitujeme. Program byl našlapaný, obsahoval několik paralelních streamů od přednášek přes workshopy až po lab. A protože věříme v nezaměnitelnost osobního zážitku, soustředili jsme se hlavně na workshopy, kde jsme měli možnost si všechny metody a přístupy sami vyzkoušet. Vyslechli jsme i několik zajímavých case studies a samozřejmě networkovali jako o život. Poslední den jsme strávili na „safari“ po zajímavých berlínských start-upech a design thinking agenturách.
Zajímavých věcí jsme se dozvěděli opravdu spoustu a ty 3 + 1 vůbec nejzajímavější – tedy mimo to, že základem německé stravy je Currywurst, který se podává na snídani, oběd i večeři ☺ – jsme pro vás sepsali.

A pokud vás čtení navnadí nebo vás zajímá, proč je Pepa steak z krkovičky a kde to Tomáš nepoválel, tak se zastavte 18. 10. u nás ve firmě, kde se vám „the best of“ zážitky pokusíme zprostředkovat naživo.