Inovační jednohubky: Cryptocurencies – Hot or Not?

1. 3. 2018
Reading time: 1 min.

Co se stane, když se před zaplněným publikem sejde Martin Baroš, CEO firmy Cryptelo, která své podnikání založila na blockchainech a kryptoměnách, a viceguverner České národní banky Mojmír Hampl, který nevěří, že kryptoměny můžou být plnohodnotnou alternativou ke standardnímu mainstreamovému bankovnictví?

Deváté inovační jednohubky Direct People proběhly 14. 3. 2018 v zaplněných prostorách našich kanceláří. Stejně jako mají klasické jednohubky podněcovat chuť k dalšímu jídlu, kladou si i ty naše za cíl vyvolat u lidí větší zájem o aktuální témata. Na téma „Kryptoměny – Hot or Not?“ se to podařilo dosyta.

Zatímco Martin Baroš vysvětlil revoluční technologii, pomocí které nám Cryptelo dává kontrolu nad našimi daty a soukromím, Mojmír Hampl z ČNB všechny ujistil, že bitcoin se v kurzovním lístku ČNB nikdy neobjeví. Řeč byla o regulacích, širším využití kryptoměn, initial coin offering jako alternativě k první veřejné nabídce akcií, i problémech, kterým firmy pohybující se v prostředí virtuálních měn a blokchain technologií čelí ve vztahu k bankám a dalším institucím. Tuto porci jednohubek si nenechali ujít přední zástupci největších českých bank, poradenských firem, telefonních operátorů, ale i začínajících firem a start-upů.