Inovační jednohubky – Cirkulární ekonomika

25. 1. 2018
Reading time: 1 min.

Ušetřit, vydělat a zachránit planetu. Jubilejní 10. inovační jednohubky Direct People se zaměřily na téma Cirkulární ekonomiky – téma, které by mělo hýbat světem a Českou republikou, ale bohužel zatím hraje druhé housle.

O nutnosti, ale i unikátních příležitostech, které přináší přechod z lineární na cirkulární ekonomiku debatovali Pavel Telička, místopředseda Evropského parlamentu, Soňa Jonášová, zakladatelka Institutu cirkulární ekonomiky a Zděněk Horsák, zakladatel České oběhové společnosti.

Všichni hosté se shodli, že cirkulární ekonomika je nejen zodpovědnost a nutnost z hlediska ekologického, ale také obrovská ekonomická příležitost. Pavel Telička poodhalil, jak by mohl přechod na cirkulární ekonomiku v budoucnu vést k vytvoření úplně nového průmyslového odvětví. Soňa Jonášová se zaměřila na úspěchy současných projektů a způsoby nastavení spolupráci i v dalších oblastech. Zděněk Horsák pak zdůraznil potřebu nové legislativy a regulací, podpory ze strany státu i růstu „zeleného nakupování“.

Na oslavu jubilejních jednohubek navíc Direct People ve spolupráci s Institutem cirkulární ekonomiky vypustili do světa dárek – vůbec první studii cirkulární ekonomiky v České republice.