4DigitalHealth Akcelerátor

10. 12. 2021
Reading time: 1 min.

Je to doma! Ve středu 8. 12. 2021 proběhl finální demo day akcelerátoru 4DigitalHealth od EIT Health, který se zaměřuje na evropské startupy v oblasti digitalizace zdravotnictví, a náš projekt s VR Medical, který famózně prezentoval Anton Titov – hádejte co – vyhrál. Máme obří radost, protože se ukázalo, že úsilí do něj vložené se vyplácí. Je to projekt náročný, ale i nádherný. A je skutečně inovátorský, protože virtuální realita má potenciál (a my ambici) část zdravotnictví skokově zlepšit.

Děkujeme celému týmu VR Medical za dennodenní spolupráci. Zejména jeho CEO a zakladateli Konstantinovi Novikovi a Jiřímu Fastovi z investiční skupiny JUFA, bez kterých by tento úspěch nebyl možný.

„Po projektech pro LINET, Olympus, IBM a další hráče je úspěch VR Medical zřejmým důkazem toho, že jsme věrohodným partnerem pro uvádění zdravotnických prostředků na evropské a americké trhy. Za pouhých deset měsíců se nám totiž podařilo vytvořit produkt s transformačním dopadem pro pacienty, terapeuty i léčebná zařízení, získali jsme klíčovou část certifikace, běží nám studie v několika centrech, z nichž dostáváme slibnou zpětnou vazbu, a zároveň jsme v pokročilé fázi jednání s velkými zahraničními hráči,” dodal Petr Šídlo, partner Direct People zodpovědný za tento projekt.

O čem je náš projekt?

Společně s VR Medical hledáme, jak ve zdravotnictví využít virtuální reality ve prospěch pacientů, zdravotnického personálu a/nebo výrobců zdravotnických prostředků. Naše klíčové oblasti jsou rehabilitace, trénink (vzdělávání) nejen zdravotnického personálu a s tím související podpora prodeje i poprodejního servisu pro výrobce zdravotnických prostředků.

Co je 4DigitalHealth Accelerator?

Ocenění si vážíme o to více, že za soutěží stojí EIT, Evropský Institut pro inovace a technologie, který podporuje pan-evropské iniciativy a inovátory transformující klíčová evropská odvětví. Děkujeme za spolupráci DEX Innovation Centre, který je jejím partnerem pro Českou republiku.

https://dex-ic.com/demoday-2021